První se týká spojení mezi Domažlicemi a Horažďovicemi, kde výluka trvá do středy 21. září, a to mezi Běšinami a Klatovy. Z parkoviště před klatovským hlavním nádražím vyjedou náhradní autobusy na zastávku MHD v ulici 5. května, která je náhradou za vlakovou zastávku Klatovy–město. Odtud pojede autobus směr Luby, Vrhaveč, Neznašovy do Běšin, kam budou cestující dopraveni autobusy před nádražní budovu, aby odtud mohli pokračovat do Horažďovic.

Druhá výluka se týká železniční trati Plzeň–Domažlice–Furth im Wald. Týká se dneška, 19. září, dále úterka a středy, kdy v době od 7.50 do 14.10 hodin vlakové spojení mezi Nýřany a Stodem také nahradí autobusy. Všechny vlaky osobní regionální dopravy budou po dobu výluky v daném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Kvůli výluce budou expresní vlaky (rychlíky) č. 354, 351 a 355 vedeny z Plzně do Domažlic odklonem přes Klatovy.

Ze stejného důvodu čeká v Plzni cestující mimořádný přestup u vlaku Ex 351 ze směru Norimberk (hl. nádraží) do stanice Plzeň hl. n. Bude opožděn po odklonu v úseku mezi Domažlicemi a Plzní, kdy rychlík pojede přes Klatovy, také o 40 až 50 min. V Plzni si budou muset lidé přestoupit do vlaku R 755.

Také expres označený jako Ex 352 bude veden v úseku Praha hl. n. – Plzeň hl. n. náhradní trasou. Poslední z rychlíků, Ex 355, přijede z mnichovského hl. nádraží do Plzně od 40–50 minut později, a to z důvodu odklonu z Domažlic přes Klatovy. V Plzni jízdu ukončí a cestující do Prahy si budou muset přestoupit do vlaku R 759.

Podrobnosti najdete na: www.cd.cz/…line/vyluky/.