„Uskuteční se totiž namísto ve skautských klubovnách, které už začínaly být rostoucímu počtu návštěvníků těsné, v refektáři augustiniánského kláštera,“ popsala za pořadatele Hana Märzová.

„V sobotu 10. února od 13 hodin tam dorazí vyprávět o svých dobrodružstvích v Gruzii staňkovský skautský vedoucí Jan Kubát. Prozradí nám i to, co v Gruzii přikládali na oheň, a jaké to je, když vás chytne pořádná bouřka v 2500 metrech nad mořem,“ láká na sobotní setkání domažlická skautka.

Ilustrační foto.
Žena po nehodě nechala auto na místě a odešla domů

Druhým vystupujícím bude místní farář Miroslaw Gierga, který zaujal posluchače už vloni, letos bude povídat o svých cestách po Peru.

„Na závěr pak vystoupí archeolog Ľubomír Novák, který se s námi podělí o své zážitky z dobové rekonstrukce putování Vikingů po Faerských ostrovech,“ doplnila Märzová.

„Na akci jsou zváni všichni, kteří rádi na chvilku zapomenou na všední starosti a vydají se s námi do dalekých krajů. Abychom se na náročných cestách dostatečně posilnili, bude samozřejmě připraveno i drobné občerstvení,“ uzavřela organizátorka.

Ilustrační foto
Hasiči pomohli uvízlé sanitce na parkovišti i při požáru sazí