Na zkoušku jsme se aktivně zúčastnily úterní ranní dopravní špičky v Domažlicích, jelikož je všeobecně známo, že před osmou hodinou ranní a kolem třetí hodiny odpolední je provoz ve městě nejhustší.

Porovnávaly jsme nejrychlejší a naopak nejpomalejší možnosti přemístění se od domažlického vlakového nádraží k Domažlické nemocnici. Využily jsme pro to osobního automobilu, městské hromadné dopravy a samozřejmě i vlastních nohou. Výsledky ranní dopravy byly vcelku zajímavé.

Pěšky je zdolání této vzdálenosti relativně náročné, ale alespoň se zahřejete a upevníte své zdraví pobytem na čerstvém vzduchu. Svižnějším krokem můžete stihnout po návštěvě u doktora vlak klidně i za 30 minut.

Mimo dopravní špičku projedeme autem již zmiňovanou vzdálenost za krásných 6 minut bez sebemenších potížích na semaforech. Při dopravní špičce ovšem nejde vše tak hladce, jak bychom mnohdy potřebovaly, a tento časový úsek se může až ztrojnásobit, což už zas tak příjemné není.

Můžeme samozřejmě využít i MHD, které, jak jsme se dozvěděly, využívají spíše starší lidé a studenti, hlavně ráno na cestě do škol. Předpokládaná délka pobytu v autobuse od nádraží směrem k nemocnici lehce přesahuje 20 minut a většinou bývá bez zpoždění, které by přesahovalo 5 minut.

Sami tedy můžete zvážit, která z těchto tří možností bude pro vás ta pravá. Buď utužíte své zdraví, nervování z dopravy necháte na řidiči autobusu nebo si dopřejete pohodlí ve vlastním automobilu.

Laura Širajová, Eliška Dyrová