V kategorii do 30 let obsadili čeští hasiči všechny příčky. První místo vybojoval Michal Brousil z Jihočeského kraje a potvrdil tak svoji letošní formu i neporazitelnost. Stříbro získal Jan Haderk ze Zlínského kraje a bronz putuje do Plzeňského kraje zásluhou Pavla Kouříka. Jedině jim se podařilo výsledný čas udržet pod čtyři minuty. Další medailové sady putují rovněž do Čech, ovšem do kategorií nad 40 a nad 45 let. Nad 40 let zazářili na prvním místě David Kubiš a na druhém Michal Přecechtěl. V kategorii nad 45 let putuje stříbro Danielu Kouřilovi a bronz Josefu Kroupovi. Skvěle si Češi vedli i v týmové soutěži, kdy už na startovní čáry nastupovali jako jasní favorité. Tým v kategorii do 30 let vybojoval v tvrdé čínské konkurenci zlato a v týmech nad 35 let si Severočeši vydobyli bronzovou medaili.

Úspěch a neporazitelnost českých hasičů přilákaly i velkou pozornost místních médií. „Našim závodníkům přinesl obrovskou úctu, respekt a pozornost všech místních, doslova na každém kroku je pozoroval objektiv kamery, nebo byli objektem pro alespoň společnou fotografii. Čínští hasiči si chtěli s námi vyměnit jakoukoliv část výstroje, v které reprezentanti závodili. Pozvání, které jsme nemohli odmítnout, bylo setkání s ředitelem výcvikového centra, kde probíhala celá soutěž,“ popsal člen reprezentace Lukáš Novák. Hasiči se v týmovém závodě potýkali s disciplínami TFA, tedy pro nejtvrdší hasiče.

Pro představu museli zvládnout například balení hadic, odvlečení těžké figuríny, postavení žebříku a běh na konstrukci o výšce několikapatrové budovy, kam posléze vytahují těžké břemeno a další. „Rozdíl mezi závodem u nás a v Číně je v pauzách mezi úseky. V Číně je přestávka 20 minut, v Evropě zhruba 8 minut,“ zmínil se Pavel Kouřík, který se připravoval na další závodní dny. Nejbližší závod nejenom jeho čeká dnes 13. srpna a další 16. srpna.