Nadupané mašiny, vůně benzínu, burácení motorů a přátelské poplácávání po zádech v kožených bundách. U hasičárny v Postřekově se opět sešli milovníci motocyklů značek Jawa a ČZ.

Sobotní sraz se konal již po osmé a před hasičárnou se sjely časem neúprosně poznamenané reznoucí Jawy stejně jako nádherně zrenovované a nablýskané stroje. Málo nebylo ani diváků, kteří si legendární české motocykly přišli prohlédnout.

„Letos máme snad největší účast. Přijelo na 130 strojů," řekl pořadatel Jiří Mifek.

Obrovskou pozornost budila motorka OGAR 250 z roku 1937.
„Těchto motorek bylo vyrobeno před válkou 2 400. Koupil jsem ji na inzerát a dost jsem ji původnímu majiteli přeplatil, protože o tyto motorky je velký zájem," řekl pyšný majitel stroje Jaroslav Heindl z Mlýnce.

Před polednem si účastníci srazu nasadili rukavice, helmy a ochranné brýle a vydali se na 70 kilometrů dlouhou spanilou jízdu Domažlickem. Z Postřekova putovali přes Draženov, Luženice do Kolovče, kde si dali zmrzlinu, a zpět se vraceli před Kdyni, Kout na Šumavě, Mrákov, Tlumačov, Pasečnici, Trhanov a Klenčí pod Čerchovem.

Po návratu do Postřekova si účastnici u společného posezení vyměňovali své dojmy, drahocenné rady a poznatky ze světa svých milovaných motocyklů.