Do Lomečku u Starého Klíčova přijela televize. Štáb tam dva dny natáčel část dalšího dílu pořadu Zázraky přírody.

Zábavná show České Televize představuje divákům genialitu matky přírody a to, jak lidé dokáží využít jejích obrovských 'vynálezů'.

Právě proto se moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen vydali se štábem a potápěčským týmem do Lomečku.

„Pod vodou prováděli pokusy se vztlakem, kdy pomocí zdvihových vaků přemisťovali sochu, kterou máme pod vodou," popsal první pokus provozovatel Lomečku Zdeněk Zrůst, který pro hosty mimo jiné pořizoval fotodokumentaci z natáčení.

Druhý pokus pak souvisel s hledáním pokladů pomocí minohledačky kovů. „Víc ale prozrazovat nebudu," dodal Zrůst s tím, že díl natáčený v Lomečku by se na televizních obrazovkách měl objevit před začátkem letních prázdnin.

„Musím říct, že jsem moderátory obdivoval. Natáčení sice předcházely nějaký potápěčský výcvik a příprava, ale na to, že byli oba pod vodou úplně poprvé, to zvládli vážně skvěle," řekl Zrůst s tím, že Maroš Kramár je příjemný člověk, se kterým si padl do noty.

Maroše Kramára Lomeček zaujal. Herec a moderátor hraje takzvané bytové divadlo a uvažuje o tom, že by se v srpnu mohlo konat právě v Lomečku.

Televizní štáb si zatopený lom u Starého Klíčova vybral bezpochyby především kvůli jeho průzračné vodě.

„Když se zeptáte, kde se dá v České republice dobře točit pod vodou, řekne vám spousta lidí, že v Lomečku," poznamenal závěrem Zrůst.