Kdo navštívil v sobotu pelechenskou hospůdku, byl možná překvapen. V rukách dospělých, a dokonce i dětí se míhaly čertovy obrázky – karty.

„Hrál se druhý ročník Prší cupu a tradičně, jako ostatně všech u nás pořádaných akcí se ho zúčastnily i děti," předesílá starostka obce Hana Váchalová.

„Vloni jsem se Prší cupu nezúčastnil, ale letos jsme na Pelechy, kde jsem vyrůstal a hodlám příští rok bydlet, přijel s přítelkyní. Přišel jsem si zahrát, hezky jsem se odreagoval," říká Antonín Rendl s tím, že na třetí Prší cup už nebude muset dojíždět.

Děti měly samostatnou kategorii, za účast dostávaly medaili a sladkosti, nejlepší účastníci dospělé kategorie pak pohár a něco tekutého na zahřátí. Ceny se hradily částečně ze startovného, dílem přispěl obecní úřad.

Výborné kombinační schopnosti, postřeh, a tím i obdivuhodný výkon předvedla Kačenka Kaiserová.

„Ačkoliv chodí teprve do 1. třídy, vymínila si, že chce hrát s dospělými. Dostala se do finále a mezi dospělými skončila čtvrtá," prozradila na malou ´karbanici´ starostka obce.

Letošní Prší cup vyhrála místní Lucie Becková, za ní skončily další dvě ženy – Jindřiška Brousková z Pasečnice a Barbora Tichá z Dílů.

Letos tedy špici Prší cupu ovládly ženy, muži se museli chtě nechtě sklonit před jejich hráčským uměním.