„Rybník jsme poslední dny tradičně hlídali, neboť jsme chtěli zamezit tomu, aby nás ve výlovu někdo předstihl," smáli se v pátek 14. listopadu, kdy nadešel jejich den D, zaměstnanci Domažlických městských lesů (DML).

A přestože prodej šupináčů po výlovu byl ohlášen na 9. hodinu ranní, ryb chtiví občané podupávali na břehu dlouho předtím.

„První zde byli vietnamští zákazníci, už v půl sedmé ráno. O nich je známo, že mají ryby rádi a chtějí hlavně velké," dozvěděli jsme se.

Vůbec největší rybou, již se podařilo z Černého rybníka vytáhnout, byl kapitální sumec. Ochotný účastník výlovu nám ho chtěl podržet kvůli fotografování, ale více než metrová ryba byla jiného mínění a ´kousla´ ho při tom do prstu.

Rybáři zatahovali letos sítě nikoli u čapu, nýbrž v blízkosti chatky. Na první pohled se sice zdálo, že v sítích je méně ryb než obvykle, ale naše obavy zaměstnanci DML rozptýlili.

Kromě kaprů, línů, jeseterů, štik a dalších ryb, které prodali zájemcům přímo na břehu, odvezli do dobře střeženého rybníka v Hánově parku v Domažlicích spoustu šupináčů. V něm přečkají do tradičního předvánočního prodeje v rybárně a před radnicí.