Spolu s ním pozvalo Centrum Bavaria Bohemia v Schönsee všechny zájemce na jednodenní túru za nádherného počasí babího léta. Cílem bylo vystoupat na horu Čerchov (německy Schwarzkopf), která je se svou nadmořskou výškou 1042 m nejvyšší horou Hornofalckého lesa a zároveň jižním vrcholem Českého lesa. Téměř 40 účastníků započalo túru na parkovišti Keilbügerl poblíž Waldmünchenu na bavorské straně, kde se vybavili sluchátky, aby tak mezi sebou kvůli současné situaci udržovali odstup.

Při sestupu vedl skupinu Karl Reitmeier, který zná tuto oblast jako své boty, přes Kamennou Loučku a kolem zříceniny myslivny ve výšce 900 m. n. m. Následoval krátký odpočinek u chaty Pod Vodárnou, kterou využívají lesníci. Karl Reitmeier nechal svým vyprávěním nahlédnout všechny účastníky do dřívějších dob.

Později odpoledne dosáhla skupina se spoustou nových dojmů výchozí bod putování. Organizátorka akce Ivana Danisch, zaměstnankyně CeBB, které během dne pomáhala i stážistka Markéta Kamenská, poděkovala průvodci Karlu Reitmeierovi za prohlídku, zajímavý i informativní výklad a na závěr naznačila, že toto putování by nemuselo být zdaleka poslední.