Zastupitelstvo zvolené v roce 2010 v čele se starostou Františkem Káchou vydrželo přes jeden rok a poté se rozpadlo, když se někteří zastupitelé vzdali svých funkcí kvůli osobním sporům.

V létě 2012 se měly konat další volby, které by zajistily usnášení schopné zastupitelstvo. Kácha, který připravoval jedinou kandidátku, ji však nestihl přihlásit v řádném termínu.

Čečovice tedy byly i nadále bez vedení a o udržování obce v chodu se staral státem jmenovaný správce s omezenými pravomocemi.

Dodatečné volby s jedinou kandidátkou proběhly až v lednu loňského roku. Z 62 registrovaných voličů se k urnám dostavilo 26 lidí.

„Pevně doufáme, že jsou tyhle volby poslední. Jestli se to nepovede teď, tak už nikdy." Takové přání tehdy vyslovily členky volební komise. „Věřím, že tihle zastupitelé nebudou řešit svoje osobní problémy a odcházet z funkcí kvůli sporům mezi sebou," doplnila volička Jaromíra Voráčová.

A zastupitelstvo opravdu vydrželo, opět s Káchou jako starostou.

Nyní se Čečovice připravují na řádné říjnové volby a zdá se, že by obec neměly čekat žádné velké změny.
Jedinou kandidátkou je opět Sdružení pro obec Čečovice a najdeme na ní jména stejných nezávislých kandidátů jako v současném zastupitelstvu.

„Chceme pokračovat v tom, co jsme začali. Myslím, že spolupráce v zastupitelstvu funguje a že si spolu rozumíme," uvedl starosta Kácha.

Obyvatelka paní L. potvrzuje, že k volbám i tentokrát půjde.

„Proti současnému zastupitelstvu nic nemám a budu ráda, když bude pokračovat a obec bude fungovat tak, jak má," zdůvodnila.

Kandidátní listina Sdružení pro obec Čečovice:

1. František Kácha
2. Lucie Votavová
3. Šárka Smazalová
4. Jiřina Hajsová
5. Jiří Štefl
6. Miloslava Brožová