Zámek v Čečovicích zůstává veřejnosti stále většinou uzavřen. Výjimkou je několik dní v roce, kdy se do obce pokaždé přijedou podívat stovky lidí. Jednou z takových událostí byl i Den otevřených dveří, který se konal celý uplynulý víkend.

„Zájemce pouštíme na prohlídku zámku. Volně je přístupná sýpka s výstavou obrazů Barbory Motlové, Štěpánky Švarcové, keramiky Antonína Lněničky a výrobky textilní dílny Petry Lammas,“ sdělila Miroslava Šusová, členka Klubu Ladislava Lábka, který objekt před devíti lety získal a od té doby jej postupně opravuje. Na zámku se drasticky podepsaly nejen dlouhé roky, kdy sloužil potřebám státního statku, ale také požár v roce 1990. V první fázi oprav se zachráncům zámku podařilo zabezpečit statické zajištění a zabránit dalším destrukcím zdiva.

„V roce 2005 jsme dokončili novou střechu na celém objektu a finančně náročné opravy budou pokračovat i nadále,“ poznamenala Šusová s tím, že opravy jsou financovány právě z podobných akcí. Na rekonstrukci čečovického zámečku tak formou dobrovolného vstupného přispěli všichni, kteří navštívili například páteční koncert houslisty Václava Hudečka v místním kostele svatého Mikuláše nebo výstavy.

„Tahle výstava je vyloženě pro mou radost. Moc se mi tu líbí. Byla jsem se tu vloni podívat při Dni otevřených dveří a zaujal mě tenhle prostor i moc příjemní lidé,“ sdělila Štěpánka Švarcová z Holýšova, čerstvá absolventka Soukromé střední umělecko průmyslové školy v Plzni – Zámeček, která v sýpce čečovického zámku vystavovala práce z grafického designu, kresby, plakáty i fotografie.

V sobotu mohli návštěvníci Čečovic zhlédnout v doprovodném programu navíc vystoupení tanečnic z Centra orientální tanců v Plzni nebo zpívání manter a v neděli pak hudebně–taneční vystoupení absolventů kurzů afrických tanců.