K volební urně se o následujícím víkendu  obyvatelé Čečovic nevydají. Dlouho plánované sobotní volby, které měly zajistit nové vedení obce poté, co se v loňském roce rozpadlo zastupitelstvo, skončily dřív, než začaly.

Jedinou kandidátku připravoval dosavadní starosta František Kácha, nestihl ji však sestavit a přihlásit v řádném termínu. „Je to smůla, nějak jsem si popletl termíny a celé to prostě 'prokoučoval'," lituje starosta. Nové kandidáty do zastupitelstva se mu ale prý sehnat podařilo a zkusí štěstí znovu v dalších volbách, které by se podle neoficiálních informací mohly konat v říjnu u příležitosti krajských voleb.

Do té doby zůstanou Čečovice bez starosty a vedení obce se ujme správce jmenovaný ministerstvem vnitra.

„Proti panu starostovi nic nemám, ale tohle je s prominutím pěkný trapas, takhle nezodpovědně pokazit volby," myslí si o celé situaci obyvatelka Čečovic, která si nepřeje být jmenována. „Doufám, že příště už nikdo nic 'nezvoře' a budeme mít zastupitelstvo, které vydrží a bude fungovat jako na normální vesnici," přeje si občanka.

Zastupitelstvo zvolené v říjnu roku 2010 z jediné kandidující strany, Sdružení nezávislých kandidátů pro obec Čečovice, se rozpadlo kvůli osobním sporům. Když se funkce vzdali postupně Josef Štemberger a Marcela Marešová, podařilo se ještě posty doplnit náhradníky. Když ale společně odešli další dva zastupitelé – Pavel Žiga st. a Pavel Žiga ml., klesl počet členů zastupitelstva pod minimální hranici pěti.

Neusnášeníschopné zastupitelstvo přineslo do života obce mnoho omezení. Vedení obce nemohlo činit výraznější rozhodnutí, například provádět katastrální změny ani schválit rozpočet na letošní rok, pouze rozpočtové provizorium. Odloženo muselo být i plánované zadání nového územního plánu. Stejná omezení nyní platí i pro správce.