Své dny už má sečteny bývalá hospoda, která stojí uprostřed obce vedle hasičské zbrojnice a nedělá Peci žádnou parádu. Právě proto obec objekt koupila, aby ho mohla zbourat.

„O zakoupení hospody a souvisejícího pozemku už usilovalo minulé zastupitelstvo," podotkl loni 20. září na jednání zastupitelstva, kdy se záměr koupě schvaloval, starosta Jan Riederer s tím, že majitelé původně požadovali milion korun. Tuto cenu však obec neakceptovala, neboť se předem vědělo, že se objekt bude bourat.

Obec sice chtěla stlačit cenu bývalé hospody na 200 tisíc korun, ale majitelka na to nepřistoupila. Nakonec se s ní dohodli na sumě čtvrt milionu korun, již zastupitelstvo následně schválilo.

Bývalá hospoda prý v Peci dlouho stát nebude.

BÝVALÁ HOSPODA V PECI. Objekt má číslo popisné 14 do roka po něm nebude ani památky. Prostor po hospodě bude urovnán a zatravněn.

„Je to už ruina a bude se bourat. Už máme od stavebního úřadu souhlas s odstraněním stavby. V jednání je přeložka elektrického vedení z ´nástřešáku´. Až vedení ČEZ přeloží, bude vyhráno a pak půjde objekt k zemi," říká starosta.

V Peci počítají, že k demolici zřejmě dojde až příští rok.

BÝVALÁ HOSPODA V PECI. Objekt má číslo popisné 14 do roka po něm nebude ani památky. Prostor po hospodě bude urovnán a zatravněn.

„Musíme vyhlásit výběrové řízení na demoliční firmu. Počítám, že nás to bude stát nemalé peníze, neboť zamýšlíme provést terénní úpravy tak, aby prostor navazoval na opravený náhon. Pozemek se zrekultivuje a oseje trávou podobně, jako je tomu na místě staré nemocnice v Domažlicích. Plot tam ale stavět nebudeme, byly by to náklady navíc," popisuje Riederer.