Kontroverzní dílo zachycující svérázným způsobem státy Evropské unie, přijel do Plzně uvést i sám autor David Černý. Novinářům odpovídal velmi svérázně. Na dotaz, které ze zobrazení států se mu líbí nejvíc, pronesl. „Velká Británie. S tou bylo nejméně práce.“ Na místě ostrovního státu je přitom na Entropě pouze prázdné místo. Autor tím vyjádřil skeptický postoj Britů k Evropské unii. Svěřil se s tím, že je rád, že Entropa konečně našla místo svého spočinutí. „Doufám, že tady ji nikdo nebude zahalovat, jako tomu bylo v Bruselu,“ konstatoval.

Dílo zobrazuje státy Evropské unie. Belgie je tu například zachycena jako napůl snědená krabice pralinek, Francie je zahalena nápisem Greve! (Stávka), Rumunsko vypadá jako zábavní park ve stylu hraběte Drákuly. Nechybí ani vyobrazení, kolem nichž se strhla největší mela. Návštěvníci Techmanie tak uvidí i Bulharsko pojaté jako řadu navzájem propojených tureckých záchodů a Slovensko zabalené do maďarské trikolory. Dílo přišlo Techmanii na deset milionů korun.

Zájemci je zatím uvidí pouze přes skleněné průhledy. Mohou je pomocí tlačítka i spustit. Do roku 2014 se počítá i se zpřístupněním části, kde je umístěna.

Porovnání velikosti Entropy s výškou člověka