Zatímco minulé tři ročníky se nesly v duchu středověku, 30. let minulého století a současné doby, čtvrtou letní slavnost u rybníka Brůdku se Bukovečtí rozhodli pojmout v duchu oslav 65. výročí konce druhé světové války.

„Pozvání na tuto akci přijali členové Klubu vojenské historie 4th Armored Division U.S.Army, o.s. Pelhřimov, který nepochybně patří k nějlepším u nás,“ uvedla starostka obce Eva Frank s tím, že klub návštěvníkům předvedl profesionálně odborně moderovanou ukázku bitvy dvou armád, německé a americké, konkrétně boj o vjezd do obce Buková.

„Mimo to měli návštěvníci možnost zblízka si prohlédnout skutečný vojenský camp, veškeré zbraně, techniku, vojenskou kuchyni, kulometná hnízda a vůbec vše, co k takovému campu v době II. světové války i době míru patřilo. Divákům se tak bezpochyby dostalo nezapomenutelného zážitku,“ dodala starostka.

Celá slavnost byla doprovázena hudbou skupiny Asfalt z Přeštic a na své si přišli i milovníci dobrého jídla a pití.

Děti obléhaly především trampolínu, kterou pro ně Obec Buková zakoupila, mohly si vlastnoručně namalovat hrníček a jako upomínku na letošní letní slavnost si jej odnést domů.