Právě z Chodska do oblasti Two Rivers a okolí se v několika přistěhovaleckých vlnách od poloviny 19. století přistěhovalo na 200 rodin.
Návrh představitelů amerického města k uzavření partnerství se líbil i domažlickým zastupitelům, kteří jednohlasně pověřili výbor pro spolupráci s partnerskými městy k zahájení kroků, které by měly vyústit v podpis partnerské smlouvy.

Hosté z Two Rivers byli ve čtvrtek dopoledne přijati na domažlické radnici. S vedením města i pěti členy zmíněného výboru si v neformálních rozhovorech povídali o osobních příbězích, které je k Česku a Chodsku váží, i o historických meznících, které formovaly česko-americké vztahy.
Po obědě v domažlické Dubině měli američtí hosté naplánovaný velmi bohatý program. Exkurze zahrnovala návštěvu Muzea Chodska, Kulturního centra Pivovar, kostela sv. Vavřince na Vavřinečku, Mrákova, Postřekova a Hrádku.

Dnes se zúčastní oslav osvobození v Domažlicích, které začínají dopoledne slavnostním přijetím pozvaných hostů v obřadní síni radnice a v půl jedné odpoledne oficiálním aktem u pamětní desky na budově radnice. Do Domažlic dorazí i konvoj zhruba čtyř desítek vojenských vozů v režii plzeňského Military Car Clubu.

Ilustrační foto.
Modernizace Střelnice vyšla na 30 milionů