Vedení města svěřilo pojmenování nové obytné zóny, která se připravuje na východním okraji Holýšova a nabídne zájemcům až 96 stavebních parcel, do rukou občanů a vyhlásilo anketu o nejlepší název. Nyní už jméno nové čtvri znají.

„Přišlo nám kolem čtyřiceti návrhů, kde zazněla i jména jako Tankodrom a podobně, chtěli jsme ale něco více nadčasového. Nakonec jsme zvolili název Na Terasách,“ uvedl starosta Holýšova Antonín Pazour. Dodal, že vztah názvu k nové zóně je dán tím, že domky vyrostou na svahu, a proto budou působit trochu terasovitým dojmem.

Součástí ankety byla i pětitisícová odměna pro autora vítězného návrhu. Ten však původně zněl „Severní terasy“ a následně byl pozměněn.
„Proto se jeho autor finanční odměny dobrovolně vzdal. Nikdo se necítil poškozen,“ tvrdí starosta.

Holýšovští zastupitelé se shodli také na výši ceny za pozemky v nové čtvrti. Ta byla stanovena na 690 Kč za 1 m2 včetně DPH, i když je podle Pazoura ve skutečnosti vyšší a město tak bude ještě doplácet.

„Od začátku září chceme začít s rezervací pozemků a zjistit, jestli je zájem spíše o ´řadovky´ nebo individuální výstavbu. Od 1. ledna příštího roku pak chceme začít s prodejem a zasíťováváním,“ zakončil holýšovský starosta s tím, že zájem o bydlení mají lidé z Holýšova i okolí.