„Se stavbou vyhlídky jsme začali v srpnu. Daleko složitější než samotná stavba bylo pořízení fotografie panoramatu, čehož se výborně zhostil Daniel Balcar,“ uvedl za sdružení Jiří Hanuš s tím, že sledoval počasí a při dobré viditelnosti uvědomil fotografa. Snímky bylo nutné pořídit odpoledne, se sluncem v zádech.

Se stavbou posezení i kříže mu pomáhal kolega ze sdružení, bývalý ´lesák´ Martin Synek. „Můj výškoměr ukazuje v tomto místě nadmořskou výšku 575 metrů. Jak vidíte, je odtud nádherný pohled na vrcholky české i německé Šumavy, na Tanaberk i Hoher Bogen,“ upozornil Synek. „Když vystoupíte tamhle na to skalisko, naskytne se vám mezi stromy i výhled na Čerchov,“ doplnil ho Hanuš.

A kde turisté místo, kterému dali členové sdružení název Brůdecká vyhlídka, najdou? „Chvíli předtím, než lidé dojdou ke kapli Svatého Václava, je vpravo odbočka do vrchu k lesu. Na jeho okraji se dají po dobře viditelné cestě po louce. Mohou také dojet až na Studánky a vydat se na sever obce a u lesa odbočit vpravo. Vyhlídku nemohou minout,“ uvedl člen sdružení Stefen Schreiber.

„Kéž tento kříž přinese požehnání tomuto kraji. Vám, kteří jste se o něj zasloužili, i všem, kteří půjdou okolo,“ popopřál při svěcení kříže P. Suchánek. Místo je zajímavé i tím, že se tam chodí ´nabíjet energií´ léčitel pan Kohel.