Stejně tomu bylo i letos. Na šestatřicet pochodníků, kteří se vydali z Brnířova po cyklostezce do Hluboké, Chodské Lhoty a pak po louce k rozsáhlému močálu, ale čekalo překvapení. Postaral se o ně brnířovský Josef Husník.

„V tomto místě jsem osadil sloupek s tabulkou, která upozorňuje na to, že právě zde pramení Starý potok, který protéká Brnířovem," řekl Husník.
Za doprovodu harmoniky a zpěvu písničky Teče potůček bublavý byla tabulka s popisem slavnostně odhalena.

„Na tabulce je zdokumentovaná dlouhá pouť vody z tohoto močálu až do jejího cíle: Starý potok – Zahořanský potok – Zubřina – Radbuza – Berounka – Vltava – Labe – Severní moře. Toto místo má ještě jednu zajímavost, a to, že nedaleko odtud (nad Stáškovic kaplí) je rozvodí řek. Náš Starý potok končí svůj tok v Severním moři a Kouba, která pramení jen pár set metrů od pramene Starého potoka, směřuje do Dunaje a vlévá se do Černého moře," pokračuje Husník.

Po slavnostním odhalení, pokřtění tabulky domácí slivovicí a poděkování sponzorům vyrazili pochodníci na další část cesty, která končila v hospodě U Bednářů na Šteflích.

Zde všichni za doprovodu harmoniky, klarinetu a houslí zpívali až do pozdních večerních hodin. Domů se šlo pěšky a za tmy.

Brnířovští hasiči jsou velmi aktivní. Na letošní rok mají připraveno 15 akcí.
„29. ledna budeme mít výroční schůzi na OÚ v Brnířově. V současné době už začínáme s přípravnými pracemi naší největší akce, jíž je 5. ročník setkání starých traktorů a veteránů v Brnířově, který se letos uskuteční 28. května. V plánu máme mnoho dalších akcí – kulturních i sportovních. Nebude chybět ani námětové hasičské cvičení v Brnířově, kam vždy přijíždí okolní sbory a i naši dlouholetí kamarádi z FFW Kleinaign a FFW Grossaign," prozradil za hasiče Mirek Beneš.

(bau, ben)