Pauzu mezi jednotlivými obdobími letos navíc protáhla koronavirová krize společně s nouzovým stavem. To však neznamená, že se na zámku zahálelo. Brigádníci se pustili do tvrdé a špinavé práce, aby se pak mohlo v záchraně zámku pokračovat dál.

Brigádníci museli vyklidit několik tun zásypu nad klenbami a odhalit trámy. Právě letos se opravy budou týkat trámů ve východním křídle, které jsou napadené dřevomorkou.

Pomocníci pořádně mákli, ze zámku se odvezly tři kontejnery suti a pokračovat se v pracích bude opět za měsíc.

S opravami pomůže i další ročník Folk-country festivalu pro zámek Čečovice. Korona jej nezrušila a série koncertů na nádvoří zámku se uskutečni v původním plánovaném termínu od 22. do 23. srpna.

V současné době jsou v programu kapely jako Marien, Faux pase, Fonet či The Origin. Objeví se ale i kapely Apple, Flaschback, Oldband, Miroslav Paleček a vrcholem sobotního programu bude kapela Hop a Šavani. V neděli se pak naváže divadelními představeními. Z posledního jedenáctého ročníku se na zámku povedlo opravit okna v prvním patře. „Je na nich i zhotovené umělecké kování, které odpovídá tomu původnímu, jež se podařilo dochovat na několika původních oknech,“ zmínila Miroslava Šusová z Českého svazu ochránců památek – Klubu Ladislava Lábka Plzeň a organizátorka festivalu.