Odjížděli sice s mnohem vyššími cíli, protože se na ledovou soutěž tvrdě připravovali, ale i když se vrátili bez medaile, dokázali za sebou nechat dalších jedenáct, na této soutěži již otrlých týmů.

„Premiéru si nechtěl nikdo nechat ujít, a tak vyrazila na soutěž dvě družstva. I přes tvrdý trénink v každém počasí se nedařilo tak, jak bylo naplánováno. Chtěli jsme  pohárové umístění. Družstvo A chtělo dokonce pokořit dosavadní rekord," řekl trenér štítarských hasičů Lukáš Macht.

Od výstřelu ze startovací pistole, při mínus sedmi stupních vše nasvědčovalo, že tomu tak bude.

„Povedl se nám nádherný koš, voda z mašiny šla kolem 7 vteřin. Ale protože požární sport je kolektivní souhra,  drobné uklouznutí béčkaře mělo řetězovou reakci, čímž  jsme skončili čtvrtí," popisuje dramatické chvíle Macht.
I přesto se Libor Váchal z Křenov, který letos běžel za družstvo Štítary A, stal nejrychlejším proudařem.

Led pod nohama soutěžících se podepsal i na výkonu družstva B.

„Proudař uklouzl a už nebyl schopný se udržet. Celkově to znamenalo neplatný pokus a 11. až 15. místo. I přes neúspěch jsme všichni odjížděli nadšeni, nabití novými zkušenostmi a připraveni dobýt tuto soutěž příští rok. Chtěl bych poděkovat všem klukům, kteří jeli s námi a doplnili nám družstva, a vzkázat jim:  Tretry na nohy, elasťáky na sebe a šup trénovat. Tvrdá ruka trenéra vede k úspěchu. Věřím, že s klukama  vyhrajeme vše, kde se ukážeme," dodává Macht.