Prapořišťští už mají odpověď Krajského úřadu na petici, kterou sepsali  proti stovkám přetížených kamionů, jež denně jejich obcí projedou.

„Se snížením tonáže kamionů  se musí počkat, až bude dobudován celý obchvat ve Furthu im Wald a německá strana vysloví souhlasné stanovisko s navrhovanou úpravou. Ta totiž musí být realizovaná i na území SRN,“ znělo v odpovědi na petici.

Prapořišťští se tedy dozvěděli  to samé, co Všerubští, kteří proti stejnému problému bojují už dva roky.  Zvrat v problému nastal minulý týden a Prapořišťským,  Brůdeckým a Všerubským by se mohlo už brzy ulevit.

„Z jednání v minulém týdnu vyplynulo, že německá strana není proti omezení průjezdu nákladních automobilů a proti tomu, aby i na druhé straně česko-německé hranice bylo rozmístěno potřebné dopravní značení. Jakmile tedy přijde zápis z jednání a bude vyhodnoceno sčítání dopravy, oznámí odbor dopravy krajského úřadu obcím své rozhodnutí,“ sdělila nejnovější zprávy Šárka Stará, tisková mluvčí Plzeňského kraje.

„Na naší straně je na snížení tonáže kamionů všechno připraveno. Máme zpracovaný projekt Dopravně inženýrské opatření. Naše zastupitelstvo odsouhlasilo, že značky budeme sami financovat, protože Krajskému úřadu se do toho nechce. Čekalo se vlastně jen na souhlas německé strany. Obce bezprostředně za hranicemi jsou na tom úplně stejně jako my,“ řekla starostka Všerub Ludmila Rousová.

„Jsem šťastná, že se to pohnulo kupředu. Samozřejmě důležité je, aby se to uskutečnilo. Každý krok k lepšímu je důležitý. Už jen představa, že bych mohla v noci klidně spát víc než čtyři hodiny, je krásná. Policie zatím také plní to, co slíbila. Kontroly jsou tady mnohem častější než dříve,“ řekla Helena Forstová z Prapořišť, hlavní iniciátorka petice.