Deset tisíc podpisů potřebuje petiční tým, který stále bojuje za záchranu a zachování plicního oddělení v Klatovech ve stávající budově.

„Astmatiků a lidí s onemocněním CHOPN přibývá a nemocnice se rozhodla toto oddělení zrušit a vytvořit takzvaný sdílený lůžkový fond s interním odd. Jsem jedním z pacientů, kteří plicní oddělení navštěvují více než pravidelně a několikrát mi zde zachránili život. Nejsem jediná, komu zde pomohli. Lékaři jeden jako druhý mají dlouholetou zkušenost v oboru a je to na nich i vidět,“ řekla  organizátorka petice Pavla Kalistová.

Tato zpráva vyděsila i pacienty na Domažlicku. „Jsem astmatik a léčím se na plicním oddělení v Klatovech. Nedokážu si vůbec představit, kam bych jezdila na kapačky, nebo když dostanu záchvat. Několikrát se mi stalo, že z Domažlic mě rovnou poslali do Klatov, protože tam jako plicní pacient patřím,“ říká Jaroslava Balounová z Prapořišť.

Petiční tým Pavly Kalistové získal již 7 230 podpisů, stále ještě potřebují získat minimálně 2 770 podpisů, aby s nimi  jednal Senátní zdravotní výbor.

„Na Domažlicku je několik podpisových míst a pokoušíme se je stále rozšiřovat, aby nám lidé, kterým není lhostejné, že toto důležité a pro široký okruh pacientů vlastně jediné oddělení má být zrušeno,“ pokračuje Pavla Kalistová s tím, že děkuje za podpis každého z vás.

Podpisová místa na Domažlicku:

Kdyně: Benzina,  OMV benzina, čistírna Janka (Vodní ulice)
Domažlice: Kadeřnictví Dana (vedle autobusového nádraží), Lékárna u Zlatého jelena(náměstí), Lékárna U Anděla Strážce (Hořejší Předměstí), Auto Kelly (Žižkova ulice), Stavebniny Ferda'S group (Masarykova ulice)
Staňkov: Lékárna u Matky Boží (Nádražní 15)