„Vnitřek školy už je hotový a připravený pro žáky. Sice ještě zbývá zbývá dokončit venkovní fasádu, což teď trochu zdržuje počasí, ale věřím že do termínu 9. září už bude hotová," poznamenala ředitelka školy Dagmar Hanzalová.

Jedním z hlavních důvodů rekonstrukce byla potřeba nahradit stará netěsnící okna a dveře.

„Okna se těžko otevírala, vůbec netěsnila, docela jimi profukovalo a občas, když byl silný boční vítr, tak napršelo a na chodbách i ve třídách jsme měli vodu, to není nic příjemného," popsala problémy již dříve Hanzalová. „To se naštěstí stávalo tak jednou dvakrát do roka, ale není se čemu divit, okna jsou stará sedmdesát pět let," dodala.

Přístavba školy měla sice okna novější, ale ta zas byla vyrobena ze syrového nevyschlého dřeva, které se po následném doschnutí pokroutilo, a proto bylo i zde velmi náročné okna otevírat a zavírat.

Škola prošla kompletním zateplením – dostala nová okna a dveře, zateplení obvodového pláště stropů a již zmíněnou novou fasádu.

Zateplení školy, které také výrazně pomůže ušetřit na jejím vytápění, přišlo obec Blížejov na přibližně 5 milionů 800 tisíc korun, podařilo se jí však získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí, která pokryje devadesát procent nákladů.

Obec pak ze svého rozpočtu následně zaplatí i další nutné dodělávky, mezi kterými jsou například nové okapy, hromosvody či nová vzduchotechnika.