Osmičlenná parta pořadatelů, kteří mají rybník či spíše nádrž v pronájmu od obecního úřadu, přichystala šedesát stanovišť a ta se před sedmou hodinou zaplnila do posledního místa. „Víc účastníků tu nikdy dříve nebylo. Nejvíc jsme tu zatím měli osmapadesát lidí,“ říká spokojeně Jaroslav Sekereš. „Jistě, své udělala ta první cena, kterou je devadesátikilové prase, ale také se povedlo počasí,“ míní o solidní účasti. Tu podpořili i místní, kteří při skoro pouťovém počasí přišli posedět u piva, kafe a grilovaného masa.

Vyzrát na líny, amury, plotice a některého z 250 kaprů „obývajících“ Dolňák mohl každý. I ti, kteří nejsou členy Českého rybářského svazu. Šanci dostal solidárně i nájemce Horního rybníku, z něhož si někteří utahovali, že si „určitě přišel nachytat to, co mu letní příval z tehdy přetékajícího rybníku vyplavil“. Na listině nechyběli ani Plzeňáci, kteří do Blížejova přejeli v obytných vozech z Milavčí, kde se závodilo o den dříve, a kteří pak odjeli na soutěž do Vítání.

Jistě, ani u ´Dolňáku´ nechyběli ti, kteří si nechávají změřit vše, co má ploutev. Ale kvůli nim pořadatelé do regulí závodu zapracovali pravidlo, že se měří jen ryba nad deset centimetrů. A o férovost se nakonec postaraly i samotné ryby. To když jednomu ze závodníků, kteří „honí centimetry na čudlách“, zabral na malý háček snad šedesáticenti­metrový kapr. Deset minut nechal rybáře – závodníka v naději, pak se vyhákl a zmizel u dna.

Stejně jako při jarních závodech dostali i při podzimním klání všichni zúčastnění na památku zapalovač s upomínkou. A patnáct nejúspěšnějších si mohlo vybrat rybářské potřeby z bohaté tomboly.

První cenu v podobě 90 kg vepře si nakonec vychytal Vilém Janouškovec ze Staňkova. „Chytám na bílé červy. Nejvíce to bralo v prvním kole, to jsem chytil i devětačtyři­ceticentimetro­vého kapříka,“ prozradil vítěz, na něhož za 269 cm úlovků čeká v chlívku v Močeradech vepřík slíbený od jednoho ze sponzorů závodů.

Výsledky: 1. místo Janouškovec (269 cm), 2. místo Řáha (223cm), 3. místo Jakub Bárta (159cm).