Závod se koná v sobotu 3. května odpoledne v Mašovicích u Meclova a od 15 hodin se uskuteční zápis velocipedistů. Srdečně zváni jsou i nečlenové klubu.

„Závodu bude předcházet kontrola strojů, podávání posilujících nápojů, mazání svalů sádlem psím nebo jezevčím a výběr startovného 50 korun," vzkazují billiáristé s tím, že startovat se bude přesně v 16 hodin po ohlušujícím výstřelu z praku, veřejně, v tajném hlasování zvoleným startovním komisařem.

„Trasa upřesněna bude těsně před závodem samotným, aby kdejaký nečestný velocipedista kupředu natrénovati trať nemohl. Je třeba oděvem se době začátku minulého století přizpůsobiti a rovněž vehicle své řádně dohromady dáti a k drsným podmínkám závodu je připraviti. Při závodu jest povinností velocipedisty každého samotného onoho toho dávati bedlivý pozor na cestu a zejména motorovým ořům cestu uvolňovati. Po závodu bude veřejně vyhlášen vítěz, vítězka a nejkrásnější velocipedistka. Vlastník nejhoršího kola bude za doprovodu hanlivých pokřiků a štěkotu psů vyhnán z obce za humna," vzkazují Meclovští.