Stačilo si zakoupit festivalovou skleničku, do níž jediné přítomní vinaři nalévali, a nic nechybělo k tomu, aby se návštěvníci mohli vydat na degustaci po stáncích, které nabízely širokou škálu českých a moravských vín.

Součástí akce byla také food zóna s rozmanitými pokrmy a nápoji, nechyběl ani stánek pro vyznavače pivka či stánek pro děti, kde si mohly dle svých představ samy vymalovat sádrovou figurku. Celým slunečným odpolednem provedl moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. Z pódia postupně zněla Cimbálová muzika Vincúch, kapela Crossband a DJ Danda.

Při 11. ročníku Setkání starých traktorů a veteránů v Brnířově si návštěvníci pochvalovali nejen úžasné exponáty, ale i zázemí pro všechny přítomné.
Na traktoriádě v Brnířově byl k vidění i unikát ze škodovky

„Začínáme s bílým vínkem, jak bude ochutnávka pokračovat se uvidí,“ smála se pětice sympatických žen, které dorazily od Hořovic. „Z Domažlicka pochází moje maminka, jsme tu na chalupě. Tohle jsou všechno mé kamarádky, které jsem sem právě na tenhle festival pozvala,“ objasnila Milana Formánková. „A napište, že jsem od Vejbornejch z Chodova,“ dodala usměvavá hnědovláska.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Na první pohled zaujaly u stánku Vinařství Václava Šalši z Kyjova nevšední malované viněty na lahvích. „Jsou to obrázky Michala Halvy, maloval je inspirován zkušenostmi z jeho vlastního života,“ objasnily netradiční pojetí prodávající stánkařky. Ze slovácké podoblasti mezi Hodonínem a Kyjovem dorazil s dvanácti druhy vína Roman Neduchal. „Přijeli jsme z Milotic. Jsme na festivalu vůbec poprvé, těší nás, že jsme byli pozváni a věříme, že naše vína budou chutnat a třeba i navážeme nějaký kontrakt,“ řekl vinař.

Barča.
O těžkém psím životě by mohli vyprávět i pejsci z útulku v Horšovském Týně

„Festivalová sklenička, která vás opravňuje k degustaci, je zároveň památkou na dnešní den. Letos jsme zde poprvé, ale určitě ne naposledy, v roce 2028 budete tedy mít celou sadu,“ slíbil přítomným moderátor Luděk Holý.