Na jízdu na červenou i na porušení povolené rychlosti v uzavřené obci se brzy zaměří v Domažlicích.
„Rada města schválila na svém posledním zasedání záměr měření rychlosti a také kontroly, zda řidiči nejezdí na červenou,“ uvedl Deníku místostarosta Pavel Wolf.

V praxi to znamená jediné. Řidiči si budou muset v Domažlicích více dávat pozor na případné přestupky, které by je mohly stát nejen peníze, ale i trestné body. Tím, jak vše provést a jakým způsobem měřit rychlost, se bude zabývat odbor dopravy a přestupků.

„Řidiči nesnižují rychlost při vjezdu do Domažlic od Havlovic. Často to ´pálí´ až ke ´kruháči´. Je jim úplně jedno, že už jsou ve městě,“ stěžuje si důchodce, obyvatel Kozinovy ulice. „Kolikrát tady u nás má záchranka co dělat, aby bez problémů dojela k nové nemocnici,“ dodává.
V době, kdy semafory pouze výstražně blikají, je podobná situace na silnici I. třídy Draženov–Klatovy. „Hlavně kamiony si myslí, že jim patří silnice.

Dost často je potkám na té od Havlovic, i když by tam podle tonáže neměly co dělat,“ zmiňuje se řidič, který chce být uveden pouze jako Karel.
Podle něj je na zmíněné silnici rizikovým prostorem i okolí autobazaru. „Už několikrát se mi stalo, že v mírné zatáčce u svodidel jsem se vyhýbal ´děvčatům´, která tam čekají na ´rito´. Jednou mi dokonce náhle holka přeběhla před autem od zahrádek na druhou stranu silnice, protože jí tam zastavil Němec,“ vzpomíná na chvíli, kdy se za volantem pořádně zapotil.

Podle jiných obyvatel je nejrizikovějším místem právě Komenského ulice u škol a navazující Poděbradova u autobusového nádraží.