Letos se chystají k dalšímu kroku a tím je bezdrátový rozhlas.

„Půjde o bezdrátový přenos do všech našich spádových obcí, to znamená, že ze Zahořan můžeme oslovit všechny obce najednou,“ říká starosta Zahořan Miroslav Jandečka s tím, že systém je napojen na snímače vodotěsných tyčí, které jsou umístěny na tocích a tyto snímače signalizují jednotlivé situace v případě zvýšeného rizika nebo ohrožení.

Instalaci rozhlasu, která si vyžádá jeden milion sto tisíc korun, by chtěli Zahořanští dokončit do konce dubna. Záleží však, zda do té doby obdrží dotaci z operačního programu životní prostředí.


„Na základě mandátní smlouvy už bylo provedeno i výběrové řízení na zhotovení díla včetně zabezpečení veškerých náležitostí k realizaci této akce. Ze čtyř uchazečů byla vybrána firma Bártek – rozhlasy s.r.o. z Valašského Meziříčí,“ dodal Jandečka.


Jakékoliv zabezpečení proti možné povodni místní vítají. „Pro občany, kteří bydlí v zátopové oblasti, je to velké plus. Podstatné je, že už zde byl vybudován vybetonovaný průtok přes obec a předtím opraveny poldery nad obcí. Rozhlas samozřejmě také patří k zabezpečení obce,“ myslí si Bořivoj Vítkovič ze Zahořan.