Majitelem a provozovatelem střelnice je myslivecký spolek Čírka Chocomyšl „Je střelnicí veřejnou, to znamená, že na ní kromě osob vlastnících zbrojní průkaz a příslušnou zbraň mohou střílet i osoby bez zbrojního průkazu pod dohledem instruktora, tedy správce střelnice,“ sdělil předseda spolku Čírka Martin Volf.

Střelnice to je jednak sportovní, výcviková, ale i zážitková. Od samého počátku byla stavba koordinována i s obcí Chocomyšl a velký důraz byl kladen na bezpečnost. Střelnice prošla veškerým schvalovacím řízením.

Kdyňští závodníci se státním trenérem (vpravo) a jeho asistentem.
Kdyňští rybáři se v Maďarsku stali juniorskými mistry světa

Na střelnici se nachází kryté střeliště se čtyřmi soutěžními padesátimetrovými dráhami. Dráha číslo 4 je alternativně využívána i pro střelbu z krátkých malorážkových zbraní, kdy je terč osazen na 25 metrů. Velkým lákadlem jistě bude běžící terč na 35 metrů. Ten je navíc pro pohodlí střelce osazen kamerovým systémem, takže na střelišti lze okamžitě v monitoru sledovat úspěšnost zásahů.

Atraktivním zařízením je i velký biatlonový terč a terče překlápěcí. U statických terčů si může zájemce vybrat standardně ze 12 druhů terčů. Dále je možno si zapůjčit zbraň i zakoupit příslušné střelivo.

Ilustrační foto.
Prodavačka přišla o sto tisíc korun, zloději se dlouho neradovali

Veškerý provoz se řídí provozním řádem za dohledu zkušených správců. „Vzhledem k tomu, že jeden z členů vlastní i licenci k trénování mládeže, lze do budoucna očekávat i vznik střeleckého klubu mládeže,“ vysvětlil Volf.

Brzy vznikne také rezervační systém. Veškeré informace a rezervace termínu jsou dostupné na telefonním čísle 737480473.