O dvě procenta nižší míru nezaměstnanosti na Domažlicku oproti republikovému průměru vykázaly aktuální statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. V našem regionu dosáhla k poslednímu lednovému dni hodnoty 7,0%, v celém Česku pak 9,1%.

Ve stejném dni loňského roku přitom na Domažlicku hledalo práci 10,5% obyvatel. V evidenci tamního úřadu práce je 2347 uchazečů. v lednu loňského roku to bylo o tisícovku lidí víc (3324).

„Volných míst jsme k 31. lednu evidovali 193,“ přidal další údaj ředitel domažlického úřadu práce Zdeněk Písařík.

„Pracoval jsem ve stavební firmě, po létě bylo málo zakázek a tak majitelé rozhodli, že nás propustí. Na zimu jsem žádnou jinou práci nesehnal,“ popsal svoji situaci jeden z klientů domažlického úřadu. „Doufám, že v březnu či dubnu se zase chytím na nějaké stavbě,“ dodal.

Z mikroregionů na Domažlicku se nejhůře shání zaměstnání na Poběžovicku, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 9%. Mezi obcemi mají smutný primát Nemanice, kde je bez práce 46 lidí, což je více než 26 procent práceschopného obyvatelstva. Vysoká míra nezaměstnanosti panuje i v Mnichově a Semněvicích (shodně 22,4%), Drahotíně (22,2%), Velkém Malahově (21,2%) a Čečovicích (20%).

Nezaměstnanost v mikroregionech:

Domažlicko ⋌6,5%
Holýšovsko ⋌7,1%
Horšovsko-Týnsko ⋌8,7%
Kdyňsko ⋌7,4%
Poběžovicko ⋌9,0%
Staňkovsko ⋌7,8%