Do jejich vybavení přibyly nádoby na ryby.

„Jedná se hlavně o bednu na ryby, ke které se dá použít i rukávec na jejich vysazování. Dále pak dvě kádě a bedýnky na výlovy. Byli jsme pro vše v Třeboni,“ říká jednatel spolku Jiří Babka.

V případě bělských rybářů se nejedná o základní vybavení, nýbrž o jeho doplnění. „Je to už naše třetí bedna, všechny jsme si mohli pořídit díky tomu, že nám na ně přispěl městský úřad. Bedna přijde na 27 až 30 tisíc korun a město přispělo na každou z nich dvaceti tisíci. Bedýnky na výlovy jsme si kupovali z vlastních prostředků za prodané ryby,“ doplňuje.

„Celková hodnota nově zakoupeného vybavení je 42 tisíc korun a jsme moc rádi, že díky naší radnici můžeme postupně vylepšovat inventář. V současné době jsme na tom tak, že při výlovu nebude problém třídit kapry podle velikostí a ihned je dávat do beden. Na naše auto se nám právě ty tři bedny vejdou,“ pochvaluje si předseda spolku Jiří Šobr.

Rybáři se snaží městu Bělá za jeho příspěvky odvést práci. Proto se 17. května zúčastní akce Den s řekou, kdy proběhne úklid okolí Radbuzy.

Už tuto sobotu, 14. dubna, je čeká výlov chovného rybníka v Újezdě Sv. Kříže, odkud ryby rozesadí do dalších svých rybníků.