První část příběhu se odehrávala u řeky. Lumpové ze světa lidí podporovaní vílou Závistkou ukradli malé vodníče, aby se pomstili za své loňské potrestání. Zoufalá matka Běla marně hledala své dítě. Do pátrání po Zíkáčkovi se zapojila i vodníčkova babička Radbuza a pomáhaly i ostatní bytosti lesní říše včetně ducha dvou tváří Nikla.

Po druhé epizodě na náměstí, ve které se ukázalo, kdo má v únosu prsty, se přesunuli herci i diváci k památnému mostu, kde bylo kromě ´mluvících soch´ připraveno i konečné rozuzlení příběhu. Ani tentokrát neušli lumpové spravedlivému trestu a Zíkáček skončil v náručí svých rodičů.

„Hru pro nás i tentokrát napsal Marie Špačková a režírovala Kamila Císlerová. Jsme rádi, že diváky neodradil ani déšť, který se při druhé epizodě spustil,“ řekl bělský starosta Libor Picka.

Představení mělo u diváků obrovský úspěch a mnozí do Bělé vážili i několikakilometrovou cestu. „Řekli nám o tom známí. Vůbec nelitujeme, že jsme přijeli. Toto vystoupení je velice čerstvé a pohladí na duši, což všichni potřebujeme,“ řekli manželé Jaklovi z Domažlic.