Město Bělá nad Radbuzou se může pochlubit tím, že v něm bydlí nadšenci, kterým společná práce, ale ani společná zábava není cizí. Bez tamních hasičů se neobejde nic významného, co se v městě a jeho okolí děje. Prvořadou náplní jejich práce je samozřejmě činnost hasičská, ať už to jsou zásahy u požárů, u dopravních nehod či likvidace následků při živelních pohromách. Aby na toto vše byli dobře připraveni, trénují i zkoušejí své schopnosti při hasičských soutěžích.

A nejsou to jen družstva mužů a veteránů, už několik let výborně fungují mladí hasiči a hasičská přípravka a letos se poprvé zapojilo do soutěží i družstvo žen.
Město Bělá by se neobešlo při organizování různých kulturních či sportovních podniků bez pořadatelské služby mužů i žen v modrých pracovních uniformách. Jednotka ve svátečních stejnokrojích zase dodá na významu každé společenské akci.

Po dobře odvedené práci musí zákonitě následovat dobrá zábava. I zde dokazují bělští hasiči, že nic lidského jim není cizí. Po vzoru televizního pořadu uspořádali svoji vlastní soutěž Prostřeno. Všichni návštěvníci jednotlivých kol doslova zírali, jak zejména ´pánové  tvorstva´, kteří si doma sami ani neukrojí krajíc chleba, dokážou být u kuchyňského sporáku šikovní. A kdo to vyhrál? No, vlastně všichni, kteří se zapojili jako aktéři nebo diváci.

Kdo by nevěřil, že i při tak známé karetní hře, jakou je Prší, je možné svádět líté sportovní boje, ten by se měl přijít podívat na turnaj, který bělští hasiči připravili o Velikonocích.

Úspěch této akce je podnítil k tomu, že se s ní přihlásili do celostátní soutěže RWE Dobrovolní hasiči roku 2012. Postoupili do finále v rámci oblasti Jih-Západ Čech (Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj). O konečném pořadí pětičlenného finále můžete rozhodnout i vy, protože se hlasuje prostřednictvím elektronického hlasování na adrese www.dobrovolnihasiciroku.cz – Sbory dobrovolných hasičů/Jih – Západ Čech nebo SMS ve tvaru HASICI ZCS2 na číslo 9007706.   

Autor: Marcela Bartoníčková