Bělským dobrovolným hasičům se oblíbená soutěž televize Prima family stala inspirací již v listopadu roku 2011.V prvním ročníku si za sporák stouply čtyři mužské dvojice.

„Letos jsme se rozhodli pro inovaci. Do každého ze čtyř týmů je zapojena ještě jedna žena," uvedl velitel hasičů Michal Lukášek.

Právě v loňském roce bylo v Bělé utvořeno nové hasičské soutěžní družstvo žen a účast v této společenské soutěži je další aktivitou, do které se mohou místní dámy směle zapojit.

Soutěžní týmy mají za úkol sestavit menu, které se bude skládat z předkrmu, hlavního jídla a dezertu, nakoupit si potřebné suroviny, pokrmy uvařit a naservírovat.

„První ze čtyř kol se konalo minulou sobotu," řekl Lukášek. Následovat budou ještě tři další tak, aby koncem března bylo známo vítězné trio.

Jako první se v klubovně požární zbrojnice, kde se budou všechna kulinářská dostaveníčka konat, předvedla trojice Simona Hocmanová, Miroslav Holínka a Michal Lukášek.  „Přišli jsme už kolem poledne a začali s přípravami. Poté, co jsme měli téměř uvařeno, připravili jsme slavnostně upravený stůl. Samotná večeře začala okolo sedmé hodiny večerní," popsal Michal Lukášek.

„Jsem rád, že jsme už své kolegy pohostili, teď se budu těšit na naše další společná setkání. Tam už budu mít roli toho, kdo je hoštěn," usmíval se bělský velitel.
O vítězi rozhodne, podobně jako v televizním vzoru, bodové hodnocení strávníků. Kromě soutěžících je každému večeru přítomen i další host, který do hlasování také zasáhne.