V pátek patřilo pódium za radnicí Rangers Bandu a Dolejšákům, v sobotu zazpíval a podepisoval fotky Tomáš Savka. „Výborný nápad bylo rockové zpestření pouti, o které se postarala skupina Kečup. Mladí to ocenili,“ uvedl Aleš Pangrác, který se na pouťové oslavy vrátil do svého rodiště.

Pangrác spolu s dalšími fotbalisty nemohl chybět na startu Běhu Terryho Foxe. „Zúčastňuji se jej pravidelně. Letos jsem dokonce překonal svůj osobní rekord,“ pochlubil se Pangrác se smíchem v cíli. Trasa byla totiž letos kvůli výstavbě kanalizace zkrácena na dva kilometry. „Hlavní je, že se na výzkum rakoviny vybralo asi sedm tisíc,“ uvedla místostarostka Kamila Císlerová.

Parkoviště v opraveném centru Bělé patřilo v sobotu dopoledne automobilovým a motocyklových veteránům, poté jej obsadili trhovci. Při koncertu Skalanky došlo i na očekávané vystoupení dvojníka Michaela Jacksona. Do sálu kulturního domu, v němž jej netrpělivě očekávaly ječící fanynky, jej uličkou přivedla ochranka tvořená místními hasiči.

Kostýmy, náplast na prstu a taneční kreace dokonce jednoho účastníka pouťové zábavy zmátly natolik, že první minuty nevěřil svým očím. Inu, vystoupení bylo naplánováno na půlnoc, a vydržte o pouti nepít… „Hvězda se spokojila s šatnou v přízemí. K pití si vyžádala kolu a zachutnaly jí chlebíčky s majonézou,“ smál se po vydařeném vystoupení starosta Libor Picka.

Při pouti ale došlo i na vážnější věci. Za účasti poslanců a senátorky místní farář vysvětil nový prapor města a oceněni byli i jednotlivci a nejlepší sportovní kolektivy.

Čestná uznání:

Nejlepší kolektivy:

  • kuželkáři TJ Sokola Újezd Sv. Kříže „B“ za postup do krajského přeboru,
  • šachisté ŠSK Olymp Bělá za 2. místo v okr. přeboru družstev,
  • 1.–3. třída fotbalisté ŠSK Olymp Bělá za 2. místo v okr. kole McDonald cup v minikopané,
  • fotbalisté TJ Start Bělá „A“ za 3. místo v 1. B. třídě.

Nejlepší sportovci:

  • Tereza Píšková za 2. místo v okr. kole Zlaté udice,
  • Marie Davidová za 3. místo v okresním přeboru atletického čtyřboje mladších žákyň.

Za reprezentaci města:

  • Barbora Picková úspěchy na Mistrovství ČR v plavání,
  • starší žákyně juniorky fotbalové Viktorie Plzeň Michaela Burdová.