Zúčastnilo se ho 266 běžců všech věkových kategorií.

„Běh naděje je nová sportovně – společenská humanitární akce inspirovaná Během Terryho Foxe, spojená s veřejnou sbírkou na výzkum rakoviny. Příspěvky byly dobrovolnéa přesto se podařilo vybrat 5 437 korun,“ informoval o běhu organizátor Jan Anderle.

Trať dlouhou 2,4 kilometru mohl absolvovat úplně každý. Ať už během, chůzí, na invalidním vozíku, na kole, s kočárkem, se psem, zkrátka každý podle svých možností a chuti. Nejvíce běžců bylo z pořádající školy. Nešlo však jen o studenty, ale proběhnout se přišlo i deset učitelů v čele s ředitelkou domažlického gymnázia Janou Štenglovou.

„Mé hodnocení je naprosto kladné. Je velice příjemné proběhnout se za hezkého počasí, a přispět tím na dobrou věc,“ řekla učitelka Jaroslava Holá.
Běhu naděje se zúčastnilo i pětadvacet běžců ze Základní školy v Mrákově.

„Velice nás potěšila podpora mrákovské školy. Je to jediná škola s tak obrovskou účastí,“ dodal Anderle.

Mezi prvními v cíli byly pochopitelně mladší ročníky účastníků. Jako první doběhl Antonín Buršík z Dílů, který je studentem gymnázia.V těsném závěsu se držela skupinka jeho o něco mladších kolegů. „Bylo to unavující, ale snažil jsem se doběhnout co nejdříve. Držel jsem se tempa kluků, kteří byli přede mnou. Neběželi jsme však na čas, ale hlavně pro zábavu a reprezentaci naší školy,“ sdělil Deníku student Jaromír Krejčí.

„Jsem rád, že se akce vydařila a všichni ji absolvovali s dobrou náladou a ve zdraví doběhli do cíle. Nesmím zapomenout na obrovskou pomoc našeho školníka Miloslava Fialy,“ konstatoval Anderle.