Během léta si Domažličané užijí nejen bujaré jubilejní Chodské slavnosti, které jsou spojené i s Chodrockfestem.

„Na letošní prázdniny jsme do zahrady Chodského hradu připravili sérii koncertů interpretů různých hudebních žánrů. Díky podpoře města Domažlice je na všechny akce v rámci Léta pod hradem buď dobrovolné nebo symbolické vstupné. Těšíme se na setkání se všemi,“ uvedl ředitel MKS Patrik Zuber.

A nabídka bude skutečně pestrá. Hudební léto odstartuje v pátek 5. července Samson a jeho parta od 18 hodin. Poté je vystřídá od 19.30 Gerald Clark a vrcholem večera od 21 hodin bude koncert zpěvačky Tonya Graves, známé také ze skupiny Monkey Business. Následující den se od 17 hodin mohou lidé těšit na skupinu Hop Šavani, od 18.30 hodin pak na kapelu Zastodeset a večer uzavře od 20 hodin Honza Nedvěd ml. - Příbuzní.

O týden později, 12. července od 20 hodin, se uskuteční zahajovací koncert rockových kurzů, kde zahraje Dave Goodman a RK Band.

Druhý den si na své přijdou především fanynky, které mají v oblibě písničky zpěváka Petra Koláře, který v Domažlicích pod hradem vystoupí 13. července od 20 hodin.

Ti, kdo milují hity slovenské skupiny Elán, si na své přijdou 19. července od 20 hodin, kdy do Domažlic zavítá kapela Elán Kontraband ze Slovenska, revivalová kapela, která hraje právě největší hity skupiny Elán.

Na 20. července od 20 hodin je naplánován závěrečný koncert rockových kurzů a letní umělecké dílny.

A poslední dva termíny budou věnované příznivcům dechové hudby, kde 21. července jim od 18 hodin zahraje dechová hudba Horalka a 1. září od 16 hodin dechová hudba Vrchovanka.