Nemilou vzpomínku zanechal v mysli matky a syna Vaněčkových z Domažlic přístup pracovníků domažlického Kauflandu.

„Syn byl 19. dubna krátce před šestou hodinou vpodvečer nakupovat v Kauflandu. Při placení mu pokladní dala nazpět dvě dvousetkoruny, z nichž jedna byla špinavá, jakoby od kolomazi. Syn ji nechtěl vzít, ale pokladní ho poslala k informacím, kde prý mu ji vymění,“ líčí nemilou příhodu Soňa Vaněčková.

Její syn však u informací nepochodil a tak zmíněnou dvousetkorunovou bankovku přinesl domů s tím, že mu ji pracovnice odmítla vyměnit za nepoškozenou a řekla, že s ní má jít do banky.

„Zkusila jsem to hned druhý den ráno v ´Reifeisence´. Paní se mne nejprve zeptala, jestli u nich mám účet, a pak mne poslala do mojí banky,“ pokračuje sedmdesátiletá Domažličanka.

„Na stará kolena abych běhala po bankách a prosila se, ať mi ji vymění,“ posteskla si.

„Je to skandál, takovéhle peníze by neměli lidem ani dávat,“ odešla rozčilená zákaznice z naší redakce s tím, že se poradí se synem, pak se pokusí dvousetkorunu vyměnit a dá Deníku vědět, jak pochodila.

Jak jsme mohli zjistit, trmácením po bankách neztrácela čas. Napadlo ji něco úplně jiného.

„Poslala jsem syna opět nakoupit do Kauflandu. U stejné pokladny tou dvoustovkou bez problémů zaplatil. Pokladní ho sice upozorňovala, že je dvousetkoruna špinavá, ale vzala mu ji. Nechápu, jak je možný tak rozdílný postup pokladních v jednom krámu a proč jsme nejprve museli běhat kvůli špinavé bankovce od čerta k ďáblu,“ uvedla Vaněčková a velice se podivovala, proč to jeden den nešlo a druhý den ano.

„Je to hrozné, že vůbec takové peníze někde od lidí přijmou a pak se je snaží udat druhým. Zase ji asi vrátí v Kauflandu někomu jinému,“ myslí si Jaroslav Vaněček.

Soňa Vaněčková: Nechápu, proč jsme kvůli špinavé bankovce běhali od čerta k ďáblu a druhý den ji Kaufland bez mrknutí přijal.

Tahle dvousetkoruna všechno zavinila.

Musíte převzít poškozenou bankovku?

Občané mohou přijetí opotřebovaných nebo poškozených peněz odmítnout a požadovat vydání peněz, které neponesou znaky poškození. Zdroj: FinExpert.cz