Požár a pobyt v nemocnici. Takový byl letošní Štědrý den Antonína Becka z Meclova.
Že u něj doma hoří, zjistil v šest hodin ráno.

„Probudil mě obrovský praskot. Viděl jsem, že hoří střecha přilehlého stavení, kde mám grilování a sklad. Se synem jsme vynesli plynovou bombu, vyvezli z garáže auta a motorky a snažili se oheň hasit. Byla to marná snaha. Pak už jsme jen bezmocně čekali. Hasiči však přijeli v rekordním čase a díky jejich rychlému a profesionálnímu zásahu jsme nepřišli o střechu nad hlavou," říká Beck.

Požár vznikl od udírny. Hasičům se ho podařilo zcela zlikvidovat za 23 minut od příjezdu první jednotky na místo události. Napáchal škody za 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na půl milionu.

Škoda, kterou oheň napáchal.

„Chtěl bych moc poděkovat všem zasahujícím hasičským jednotkám, paní doktorce Benešové a osádce sanitky ZZS. Všichni odvedli profesionální práci," zdůrazňuje Beck.

Pan Beck se při záchraně svého majetku nadýchal kouře a popálil si prsty. Štědrý den tak strávil v nemocnici, kde byl na pozorování. Přesto říká, že je šťastný.
„Nepřišli jsme o střechu nad hlavou, pouze o prostor na grilování. Nikomu se nic nestalo a to je důležité. A když to řeknu s nadsázkou, při pobytu v nemocnici jsem si odpočinul, viděl jsem všechny pohádky a na Štědrý den večer už jsem byl doma s rodinou," řekl s úsměvem Beck.

O štědrovečerní pohodu se postaral jeho devatenáctiletý syn Tonda. Zatímco jeho otec ležel v nemocnici, on doma likvidoval spoušť, která po požáru zůstala.
„Syn prokázal, že už je opravdu dospělý. Postaral se o všechno. Zakryl střechu, odklidil suť, uklidil dům a postaral se o psa. Velice si toho vážím a moc mu za to děkuji," dodal Beck.