Děti, které pravidelně navštěvují domažlický bazén, budou mít po prázdninách pocit, že se ocitly v novém světě. Během tří měsíců projde malý bazén kompletní rekonstrukcí. Využitelná plocha pro návštěvníky se zdvojnásobí.

„Nová technologie zabezpečí maximální kvalitu vody, což umožní využít bazén i pro děti od půl roku věku,“ uvedl ředitel plaveckého bazénu Jiří Houška. V současnosti zařízení využívají děti roční a starší.

Nejmenší návštěvníci budou moci od října využít brouzdaliště, dětský bazén a dětský kout. V areálu najdou nové atrakce a skluzavku.

„Projekt počítá se sociálním zázemím, kde bude vybudován i prostor pro přebalování kojenců a batolat,“ doplnil domažlický místostarosta Pavel Wolf.

Po obvodu areálu budou instalovány vyhřívané lavice, v nově přistavěné části zbyde místo na příruční sklad. „Umístíme do něj pomůcky pro plavání s malými dětmi, teď jsme jejich uskladnění museli řešit provizorně,“ poznamenal ředitel zařízení.

Nová bude střecha, prosklení do vestibulu i kompletní osvětlení. O příjemnou teplotu se postará nová vzduchotechnika. Voda bude zahřáta až na 32 °C, vzduch by měl být vždy teplejší alespoň o jeden stupeň.

Původní technologie slouží v domažlickém bazénu více než třicet let. Na přelomu 70. a 80. let minulého století byl postaven v ´Akci Z´.

Staré ocelové trubky jsou zanesené krustou, nové rozvody budou plastové. Vymontováno bude celé stávající zařízení a nahrazeno novým.

„Výměna technologie ve strojovně a rozsáhlé stavební úpravy by měly být hotovy do konce srpna tak, aby mohl být začátkem září zprovozněn velký bazén. O měsíc později začne provoz v dětském bazénu,“ shrnul Houška.

Současný provoz sice ještě vyhovuje všem platným normám, ale díky zastaralé a nehospodárné technologii se prodražuje nákup potřebných energií a větší úsilí musí bezchybnému fungování bazénu věnovat zdejší pracovníci.