„Představa je taková, že bychom v říjnu zahájili provoz pro plavecké školy a následně pro veřejnost,“ uvedl po úterním zasedání rady města místostarosta Radek Wiesner.

„Náklady na stavební práce jsou 292 milionů korun. Veškeré prostředky jdou z rozpočtu města, žádný vhodný dotační titul nebyl k dispozici,“ doplnil mluvčí radnice Josef Babor s tím, že další peníze bude stát vybavení, jako je například nábytek, IT technika a další. Bazén se nyní ještě dovybavuje, tento týden rada města například vybrala dodavatele interiéru v hodnotě 4,5 milionu korun bez DPH.

V areálu bude pro návštěvníky připraven standardní 25metrový bazén se šesti drahami, wellness bazén se dvěma whirlpooly nebo masážní trysky a air lehátka. Chloubou bazénu je bezesporu sedmdesátimetrový prosvětlený a zateplený tobogan ústící do relaxačního bazénu.

Dále si zde návštěvníci budou moci užít protiproud, chrliče vody i jeskyně. Součástí objektu bude také wellness centrum s několika saunami a bazénem se slanou vodu, posilovna, čtyři dráhy pro kuželky a dvě pro bowling i prostor pro ricochet. Další součástí budovy je i ubytovna hotelového typu s kapacitou 44 lůžek, která se bude rozkládat ve dvou patrech vždy po 22 lůžkách. Chybět nebude ani restaurace s kapacitou až 75 hostů.

Ilustrační foto.
Tip Deníku: Setkání obcí Čermná