Hráli na ně účastníci 7. letních klarinetových kurzů, které se uskutečnily v prostorách Základní umělecké školy Jindřicha Jindřicha v Domažlicích.

„Jsem nadšená, už mne zase chytá sváteční pocit. Budou to zase krátké, veselé skladby, řadu z nich budou určitě posluchači znát," sdělila nám krátce před zahájením koncertu přední česká klarinetistka Ludmila Peterková, která kurzy vede.

„Ještě jsem na Vodním koncertu nebyl a zároveň jsem přišel podpořit kamarádku, která zde vystupuje. Očekávám, že nebude pršet a koncert se povede, že se nikdo neutopí a nebudou jim létat noty," řekl Deníku Josef Štefan, absolvent domažlické základní školy i ZUŠ, v současnosti student zpěvu a dirigování na konzervatoři v Praze.

Nemá obavy, že kolegové muzikanti utopí v rybníku své nástroje?

„Myslím, že by nástroj nikdo nepustil. I kdyby se topili, klarinet bude nad nimi a nepustí ho z ruky," odpověděl Štefan.

Jeho slova následně potvrdila i klarinetistka Tereza Volfová, která Vodní koncert zažila v Babylonu již vloni. Nemá strach vstoupit na loďku, když sleduje kolegyně z Japonska, jak do ní opatrně nastupují? „Podobně tam budu lézt také. Zažila jsem to tady už vloni a bylo to krásné. Trošku obavy mám, ale když, tak se namočím jen já a klarinet se budu snažit vyhodit někam na sucho," smála se Volfová, která tak potvrdila Štefanova slova o tom, že klarinet je pro muzikanta tím nejdůležitějším a nesmí se v žádném případě namočit.

Při vodním koncertu letos zahrálo 26 muzikantů. „Při kurzech byli úžasní. Jsou opět ze čtyř zemí – Česka, Slovenska, Japonska a Chorvatska. Při minulých ročnících jsme tu měli klarinetisty z Brazílie, Itálie, Bulharska a Polska, jeden student tu byl z Norska. Máme to při kurzech veselé," uvedla Peterková a poté už s ředitelem MKS Domažlice Kamilem Jindřichem vystoupala po schodech na velkou skluzavku, odkud prostřednictvím megafonu koncert moderovala.

Během hodinového koncertu zahráli klarinetisté z lodiček a z mola jedenáct skladeb, za něž sklidili aplaus několika stovek diváků, kteří zaplnili babylonskou pláž i severní břeh rybníka.

Další fota najdete ZDE