Přírodní koupaliště Babylon je vypuštěné, vodu v něm na několik měsíců nahradí těžké stroje. Rybník, se konečně dočká odbahnění, o které se usiluje už několik let.

„Investice si vyžádá náklady ve výši zhruba 34 a čtvrt milionu korun, ale z 90 % je pokryje dotace. Město Domažlice jako vlastník rybníka doplatí 10 %,“ upřesnil Deníku Radek Wiesner z odboru správy majetku Městského úřadu v Domažlicích.

V rámci odbahnění Babylonu je počítáno například s opravou hráze, rekonstrukcí požeráku, bezpečnostního přelivu a také s částečným zpěvněním břehů. Současně dojde i k odstranění naplavenin (sedimentu) ze zátopové plochy.

„Projekt zpracovala firma Provod, zakázku si vysoutěžila firma Pohl. Podle dokumentace musí být vše dokončeno v půli dubna příštího roku,“ podotkl Wiesner.

Jeho slova nám potvrdil i ředitel Domažlických městských lesů, které se městu starají i o rybníky.

„Dodavatelská firma by se do toho měla tvrdě pustit, musíme dodržet termíny. je třeba babylonský rybník začít ve třetím dubnovém týdnu napouštět vodou, aby se do 15. května, kdy začíná sezona, naplnil,“ uvedl Jan Benda a dodal, že za tři měsíce by se práce měly zvládnout.

BABYLONSKÉ KOUPALIŠTĚ. Stěnu dřevěné budovy s kabinami opatřilo město Domažlice touto informační cedulí.