Zhruba deset let staré dětské hřiště na Babyloně je opravováno, jelikož mělo problémy procházet revizemi. „Problémem není stáří hřiště, ale dětské prvky ze smrkového dřeva, které sesychá, tvoří se na něm praskliny a z toho důvodu neprochází revizemi,“ vysvětluje starosta Babylonu Pavel Bambásek.

Udržování hřiště v přijatelném stavu je podle starosty poměrně náročné a splnit požadavky ohledně bezpečnosti je tak čím dál náročnější. „Proto jsme se rozhodli, že tyto herní prvky ze smrkového dřeva vyměníme za podobné, ovšem tvořené z akátu, který vydrží více než smrkové dřevo,“ popisuje babylonský starosta.

Chodský mariáš.
Chodský mariáš. Neobyčejné karty, které vypráví o lidech i kraji

Budoucnost tohoto projektu závisí na penězích, které si obec v celé výši ceny opravy hřiště nemůže dovolit vynaložit, tudíž je potřeba nalézt vnější finanční podporu. „Máme v tuto chvíli připravený projekt a zkoušíme z různých programů získat dotace,“ říká Bambásek. Každopádně vedení obce doufá, že se jim rekonstrukce hřiště podaří zrealizovat v příštím roce, a to nejlépe na jaře ještě před začátkem letní sezony.

Už teď je však jisté, že v příštím roce na Babyloně vznikne nové vícegenerační fitness hřiště. To se má vybudovat na místě mezi tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm.

„Součástí hřiště bude altán, dráha na petang, workoutové posilovací stroje, hrazdy i nějaký prvek dětského hřiště. Na to už máme dotaci od ministerstva pro místní rozvoj a v jarních měsících to budeme realizovat,“ vysvětlil starosta Bambásek.