Vítězka v pořadí už třetího Annínského bábovkobraní upekla originální bábovku. „Je punčová, nemá sice klasickou díru uprostřed, ale je to bábovka. Zdobí ji motýl, kterého jsme vyráběli s dcerou Lucinkou,“ řekla po vyhlášení výsledků vítězka, která dostala originální trofej – skleněnou bábovkovou formu vyfouknutou v huti ve sklárně Annín.

Bábovkobraní v Anníně.Bábovkobraní v Anníně. Porotcem byl i Šimon Plánička z filmu Slunce, seno, jahody, tedy herec Pavel Kikinčuk.Zdroj: Andrea StaňkováPrávě nádvoří této sklárny letos bábovkobraní hostilo. „Jsem rád, že sklárna letos nabídla své prostory a umožnila tak zachovat tradici těchto soutěží. Těší mne také, že bábovek opět přibylo. Loni jich bylo tuším 14, letos už 17. Když to takhle půjde dál, bude bábovek více než diváků,“ zhodnotil Lukáš Milota z organizačního týmu.

Porota složená z Pavla Kikinčuka, moderátora Vladimíra Šťovíčka s manželkou Markétou a divačky Anety hodnotila celkový vzhled bábovky, vzhled a konzistenci po rozkrojení a chuť a vůni. Na druhém místě byla pistáciová bábovka od Venduly Hájkové a o třetí místo usilovalo se stejným počtem bodů hned pět bábovek. Porota se nakonec rozhodla pro tu od Jany Milotové. „Na pohled nebyla nijak zvláštní, ale ta citronová chuť a konzistence je úžasná,“ shodli se porotci.

Příjem bábovek byl anonymní, takže porota nevěděla, kdo kterou bábovku upekl. „Navíc porotu tvořili lidé, kteří nejsou místní, takže nemohli nikomu nadržovat nebo švindlovat,“ poznamenal Milota.

Diváci volili také Bábovku sympatie. Tímto titulem se pyšní barevně výrazná a bohatě zdobená bábovka Blaženy Jandové.