Na páteční přejezd trasy dlouhou 55 kilometrů vedoucí přes Všeruby a Babylon se mělo původně vydat sedm jezdců, vyrazili však nakonec pouze čtyři.

„Jde o první ročník, nepochybuji že příští rok to bude mnohem lepší. I tak jsme si to ale skvěle užili," prohlásil místostarosta Hamrů a duchovní otec celé akce Štefan Arendáš, který je také zapáleným jezdcem na Harleyi. „Jet takovou cestu na Babettě je ohromná legrace, jen si člověk musí dávat hodně bacha a na konci ho navíc pěkně bolí zadek," dodal se smíchem.

Právě jemu se však jako jedinému během cesty moped porouchal. Krátce před cílem, v Chodově, se mu roztrhla spojka. Když tedy Arendáš v doprovodném voze dorazil do Dílů, kde ho již vyhlíželi jeho místní přátelé s připraveným pohoštěním, začal se ze všeho nejdřív shánět po pivě k uhašení žízně a po dílně k opravě své dvourychlostní Babetty z roku 1980.

„Tahle moje Babetta ležela sousedům ve stodole deset let, dokud jsem ji nevytáhl, nerozebral a nesložil celou znovu dohromady," řekl Arendáš, vášnivý sběratel veteránů, který má doma více než dvacet motorek, a jehož cílem je vlastnit všechny, které se u nás kdy vyrobily.