Chatovou osadu Podhájí u stejnojmenného koupaliště poblíž Horšovského Týna provozuje tamní automotoklub. Sousední stanový Autocamp Podhájí patřící městu však během letošní sezony zřejmě zůstane bez nájemce.

„Poslední nájemce, za uplynulých deset let asi čtvrtý v pořadí, skončil v minulém roce krátce po sezoně,“ vysvětluje jednatel horšovskotýnského Bytesu Zdeněk Křivka. „Zveřejnili jsme výzvu, že hledáme nájemce, ale nikdo se neozval,“ dodal.

Martina Boušková z Horšovského Týna podle vlastních slov tráví ráda léto na slunci a u vody a jakákoliv snaha koupaliště oživit se jí zamlouvá.

„Pořádání zábav nebo koncertů, jako je například v Lomečku u Starého Klíčova, by určitě bylo pěkné a spoustu lidí by přilákalo,“ myslí si Boušková.
Podhájí je poměrně častým cílem návštěvníků a řada starousedlíků na něj nedá dopustit, aby byl však provoz autokempu dostatečně výdělečný, bylo by podle Křivky nutné zapracovat na propagaci a snažit se přitáhnout více lidí.

„Minulý nájemce tam například občas pořádal zábavy ve snaze si přivydělat,“ podotýká Křivka.

Jednatel připomíná, že město případnému nájemci poseká trávu, zajistí rozbory a úpravu vody, aby splňovala hygienické předpisy, následně se však již o tyto náležitosti musí starat sám. „Město vychází nájemcům vstříc. Nájem koupaliště není velký, raději poskytneme nějaké úlevy zde, zatímco nájemce se bude starat o provoz a služby. Finančně nejnáročnější je asi platba za elektřinu,“ tvrdí Křivka.

V zázemí autokempu je recepce s místností na přespání, nová sociální zařízení včetně sprch, nebo například rozvod elektřiny po autokempu, na který se mohou karavany za poplatek napojit.

Kdo by měl zájem o další informace ohledně pronájmu autokempu, může se obrátit na Bytes Horšovský Týn na tel. čísle 379 422 731.