Zatímco chatovou osadu u koupaliště Podhájí poblíž Horšovského Týna provozuje už léta tamní automotoklub, sousední stanový Autocamp Podhájí patřící městu zeje prázdnotou už druhým rokem.

Poslední nájemce autokempu, za uplynulých deset let již asi čtvrtý v pořadí, skončil v roce 2010 krátce po sezoně a od té doby se město marně snaží sehnat někoho, kdo by autokemp provozoval.

„Vloni zůstal autokemp opuštěný a letos se zase nikdo nehlásí. Inzerovali jsme to na internetu i v novinách, ale nikdo zájem nemá," lituje  jednatel horšovskotýnského Bytesu Zdeněk Křivka.

„Ráda trávím léto na slunci a u vody a jakákoliv snaha oživit koupaliště by se mi zamlouvala," poznamenala Martina Boušková z Horšovského Týna.

„Nevím, jestli se ještě vůbec někdy někdo najde, možná to bude záviset na tom, jak se bude vyvíjet situace kolem cestování v celé republice," uvažuje Křivka. Přiznává, že autokemp v Podhájí je trochu zapomenutý a že aby byl jeho provoz dostatečně výdělečný, bylo by nutné zapracovat na propagaci.

„Chtělo by to někoho, kdo by se o autokemp nejen staral, ale snažil se mu i udělat reklamu a vymyslel, jak přitáhnout lidi," poznamenává Křivka s tím, že minulý nájemce u koupaliště například pořádal zábavy.

Město případnému nájemci poseká trávu, zajistí rozbory a úpravu vody, aby splňovala hygienické předpisy, a následně se o tyto náležitosti již bude starat nájemce sám.

V zázemí autokempu je recepce s místností na přespání, nová sociální zařízení včetně sprch nebo například rozvod elektřiny po autokempu, na který se mohou karavany za poplatek napojit.

Zájemci o pobyt v kempu by se přitom podle Křivky našli. „Občas vidím, jak tam lidé stanují, přijedou si zaplavat a přespat tam, což je samozřejmě možné. Akorát, že bez nájemce nejsou v provozu sociální zařízení nebo elektřina," vysvětluje.

Kdo by měl zájem o další informace ohledně pronájmu autokempu, může se obrátit na společnost Bytes Horšovský Týn.