„Na základě požadavku objednatele a po projednání s dopravci se ke dni 11. březnu ruší vybrané autobusové spoje, které slouží zejména k dopravě žáků. Opatření je realizováno až do odvolání,“ uvedl Martin Fencl, dopravní a marketingový specialista Plzeňských organizátorů veřejné dopravy (POVED) s tím, že pokud by se omezení a nařízení v budoucnu dotklo i mateřských škol, dospěla by veřejná autobusová přeprava pravděpodobně do prázdninového provozu.

Prozatím jsou zrušené spoje na Rokycansku mezi Chříčem a Zvíkovcem, čtyři spoje na Klatovsku mezi obcí Červená a Kašperskými Horami, další čtyři spoje mezi Kašperskými Horami a Tuškovem, celá školní linka v Chanovicích na Klatovsku a ranní spoj v Kralovicích v oblasti Plzeň-sever.

Co se týká spojů u dopravce ČSAD autobusy Plzeň, které zajišťuje přepravu osob i na Domažlicku, budou se rušit nejdříve k tomuto pátku 13. března. Konkrétně se ruší spoje mezi Holýšovem a Novým Dvorem, a to dva raní a dva odpolední spoje s čísly 35, 37, 34 a 36.

Linek ale každou hodinu přibývá.

V současné době už se ruší i spoje:

Poběžovice a Sedlec, jsou to spoje číslo 5 a 8, v tomto směru ale pojedou spoje 32 a 7, a to v pondělí a ve středu,

dále odpadne spoj Domažlice a Draženov, a to linky 1 a 8

Kdyně - Černíkov, spoje číslo 3 a 6

celá linka mezi Kolovčí a Černíkovem

Všeruby - Mrákov, spoje 8 a 22

Kdyně - Starec, spoje 11 a 10

Domažlice přes Mrákov a Nevolice, spoj 7

Mlýneček - Mrákov - spoj 17

Mrákov - Kdyně, spoje 19 , 18 a 20

Močerady - Staňkov, spoje 17 a 2

Aktuální stav lze kontroloval na stránkách POVEDu:

https://www.poved.cz/cz/provoz-primestske-dopravy-v-souvislosti-se-skolnimi-prazdninami/?fbclid=IwAR1peJYPP9z3K9YHOnc0jp-9ycOG-59aIRvHJFBXuXjB2JgvHXbRjHpzYfE